Skip to main content
x

24 Jan 2020 - 14:55
sportmedia
Статија

Покрај можноста да го проверите своето знаење и чувство обложувајќи се на Оскарите 2020, Греми наградите или квалификациите за Европско првенство во фудбал кое се одржува оваа година, компанијата МОZZART ви нуди можност да си ја пробате среќата и да заработите типувајќи на второто по ред доделување на наградите Music Awards Ceremony (МАC), кое се одржува на 27 јануари во Штарк арена.

Според проценката на MOZZART, најголеми шанси за освојување на наградата во категоријата нов изведувач има младата пејачка Ангелина и за нејзина победа е понудена квота 1,15. Доколку, верувате дека титулата во оваа конкуренција ќе ја однесе нејзината колешка Луна Џо (6,00), на вложени 500 денари можете да заработите 3.000 денари.

На обложување на се популарната „Праскичка“ (Breskvicа) која ја прослави хитот „Чекори во ноќта“ (Koraci u noći), на вложени 1.000 денари со квота 9.00 ќе заработите дури 9.000 денари!

КОМПЛЕТНАТА ПОНУДА МОЖЕТЕ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ

Сите кои сакаат тикетот на MOZZART да го направат уште повозбудлив обложувајќи се на омилените ѕвезди, добро да се забавуваат, и притоа да заработат можат да ги дадат своите прогнози во рамките на категоријата трап колаборација, нов изведувач и поп колаборација.

Доколку сметате дека најмногу гласови од публиката во категоријата трап колаборација ќе ја освојат Тања Савиќ и Корона за која квотата е 50,0 на вложени 500 денари ќе добиете неверојатни 25.000 денари! Помали квоти, односно најголеми шанси за освојување на наградата во оваа категорија имаат Јелена Карлеуша и Газда Паја (2,20), Јала Брат, Буба Корели и Сендах (2,30) како и Коби и Сенидах (3,20).

Многумина ќе се израдуваат и на можноста во категоријата поп колаборација својата доверба да му ја поклонат на омилените музички ѕвезди меѓу кои се Сергеј Четковиќ и Who See (2,15), Наташа Беквалац и Коби (30,0), Даниела Кариќ и Иван Милеусниќ (30,0)…

КОМПЛЕТНАТА ПОНУДА МОЖЕТЕ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ

sportmedia.mk

Најчитани вести