Skip to main content
x

24 Jan 2020 - 14:35
sportmedia
Статија

* Добра верст е што вечерва може да играат и Лука Циндриќ и Игор Карачиќ кој влечат полесни повреди.

Од 18 часот Хрватска и Норвешка во Стокхолм ќе го лови финалето на Европското првенство. Норвешка е единствената репрезентација која има само победи на ЕП, а предводени од најдобриот играч на светот Сандер Сагосен  успешно ги поминаа двете групни фази. Тој даде дури 51 гол и имаше 39 асистенции.

А Хрватите се спремни и имаат против игра за него, тоа го порача Лука Степанчиќ.

Јас ќе го чувам Сагосен. Оставете ми го мене и немајте гајле“, порача хрватскиот репрезентативец.

Ќе видиме колку може да го запре норвешкиот бомбардер.

sportmedia.mk

Најчитани вести