Skip to main content
x

21 Jan 2020 - 17:05
sportmedia
Статија
 

Така е кога газдата ти е Кинез. Имено Интер во недела, на мечот со Каљари ќе истрча со специјални дресови, поточно имињата на играчите на задниот дел од маичките ќе бидат пишани на кинески. На тој начин и Интер како клуб ќе ја прославува Лунарната или Кинеската Нова година. Колку за потсетување, актуелниот газда на „нероаѕурите“ е Стивен Жанг, пребогатиот Кинез. 

sportmedia.mk

Најчитани вести