На хокеарскиот натпревар во НХЛ лигата помеѓу Вегас и Монтреал се случил непријатен настан. Играчот на Монтреал, Џоен Армиас, го погодил со пак в лице хокејашот на Вегас, Пол Статсни.

Тој му искршил неколку заби на Статсни, кој останал на мразот за да ги собере, а потоа го напуштил теренот со крпа на устата. Настанот се случил 1,24 минути пред крајот на продолжението на резултатот 4: 4.

Армиас веднаш му пришол и му се извинил на Статсни додека одел кон соблекувалната.

извор: Makfax

Најчитани вести