Момците од „Амајлија бенд“ имаат нова песна со наслов „Вино налејте“. Како комплетен автор на темата се потпишува нашиот познат фолк пејач Јордан Митев, спотот го работеше тимот на „Арт студио“, а аудиото е снимено во студиото „Анастасија“.

Бендот постои 13 години, а ова е нивна 11-та авторска песна.

 

Најчитани вести