Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека поради поврзување на нова водоводна мрежа од ф-150 мм на ул. Никола Тесла бб, денеска во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат корисниците од ул. Никола Тесла. ( општина Карпош )

извор: Makfax

Најчитани вести