Околу 17 часот и 20 минути на улица Маршал Тито во Тетово, било прободено момче со иницијали М.А. од Тетово, дознава Centar.mk.

Според информациите напаѓачот со иницијали П.Х. со нож го нападнал М.А, по што побегнал.

Повреденото момче итно е пренесено во болница во Скопје.

Најчитани вести