Фото: Вечер.мк

Тешка сообракајна несрека се случила утринава на бул. Партизански одреди во Скопје, на раскрсницата во близина на бензинската на Макпетрол.

Во силниот судар на две возила, едното е целосно, другото половично уништено.

Засега нема информации за повредени.

Полицијата врши увид.

Нејасно е како успеале директно да се судрат на еднонасочен булевар, освен ако едно од возилата не влетало странично со голема брзина.

 

Најчитани вести