Skip to main content
x

14 Jan 2020 - 14:15
sportmedia
Статија

Хрватската репрезентација се смести во хотелот “Хилтон” во Виена, а таму се сретнавме со некои од екс-вардаровите ракометари Игор Карачиќ, Лука Циндриќ… Карачиќ беше најрасположен за разговор и ни посака среќа во дуелот со Австрија.

“Среќно Македонија! Нема да може да навиваме во сала, затоа што имаме тренинг во тој период, но ќе гледаме на ТВ и ќе навиваме за Вас!“, рече Карачиќ.

sportmedia.mk

Најчитани вести