Не ми се верува. Ова беше првата реакција на тимот на „Медена земја“ откако ја слушнаа веста дека нивниот документарец влезе во изборот на двојна номинација за наградата „Оскар“ – најдобар документарен филм и најдобар странски филм.

Кинематографот Самир Љума на својот профил на Фејсбук објави видео од исчекувањето на номинациите и радоста дека нашиот филм ќе се бори за оваа престижна награда.

Најчитани вести