Тешка сообраќајна несреќа се случи предмалку на патот Tетово-Гостивар. Очевидци јавуваат дека автомобил излетал од патот. Несреќата по која возилото завршило превртено на кровот се случила веднаш пред мостот на Тумчевиште кога се оди кон Тетово. 

Екипата на Вечер.мк е на терен, наскоро повеќе детали.

Најчитани вести