Иран лансираше втор бран на ракетирање кон базите на САД.

Претходно после првиот бран светските медиуми јавија дека САД возвратија на нападот. Таргетирани беа  американските сили кај Ал Асад и Ербил во Ирак, а Иран  презеде одговорност за нападите.

Во моментов течат консултациите на Трамп со тимот за безбедност за одговор на нападот на Иран против американските сили во Ирак, а пред неколку минути пристигна и американскиот државен секретар Мајк Помпео.  

Веднаш после нападите биткоинот и нафтата забележаа скок до небо.

Најчитани вести