Тешка сообраќајка се случи вечерва во Тетово кон излез за Скопје околу 19 часот. Нашите репортери од терен јавуваат дека има едно тешко повредено лице, во критична состојба.

Автомобилот е излетан од патот и полупревртен е застанат, набиден на бетонска банкина и оградата.

Екипите на брза помош веднаш реагирале.

Повеќе детали наскоро.

 

Најчитани вести