Skip to main content
x

8 Dec 2019 - 21:35
sportmedia
Статија

Суринамецот Жорзињо Розенструик синоќа во американската престолнина на еден од УФЦ настапите, ја покажа моќта на тупаниците, која заврши со обезличување на лицето на УФЦ борецот Алистер Оверем. Во моментите на нокаут, Жорзињо му откина парче месо од лицето на противникот, иако Алисер беше подобар противник во текот на целата борба.

sportmedia.mk

Најчитани вести