Skip to main content
x

7 Dec 2019 - 22:45
sportmedia
Статија

Капитенот на Милан, Алесио Ронањоли преживеал тешка сообраќајна несреќа уште во понеделникот, но информацијата се чувала во тајност се до викендов.

Тој патувал од Рим во посета на своето семејство и на излез од градот возел со голема, непрописна брзина, изгубил контрола над возилото и удрил во друго возило, па во бетонска ограда.

Ромањоли добил потрес на мозокот и расекотини на неколку места по телото.

sportmedia.mk

Најчитани вести