Skip to main content
x

7 Dec 2019 - 19:55
sportmedia
Статија

Наполи одамна се прости од титулата, но сега се обидува барем да избори место во ЛШ идната сезона. Но тоа тешко им оди затоа што „пуштаат“ бодови секому. Денеска одиграа 1:1 во Удине.

Ласања го донесе Удинезе во водство во првото полувреме, а Наполи изедначи преку Зелински во вториот дел. Македонските интернационалци не се пресметаа еден против друг. Тие останаа на клупата за резерви.

Наполи е дури седми на табелата и доцни седум бода во однос на шестото место кое води во квалификациите за Лига Европа!

А Удинезе со овој бод малку го поправи бодовното салдо и ја прекина мини серијата од два порази.

sportmedia.mk

Најчитани вести