Потребни состојки:

  • малини
  • 2 банани
  • 4 јајца

Начин на приготвување: Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте. Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено на дното од калапот за мафини. Печете 12 минути на 190 °C

Најчитани вести