Повеќемина од групата во која што е пукано се повикани и сами си дошле во полиција, а само двајца кои не дошле се приведени во полициската кација во која пет лица беа уапсени вечерва, пишува Инфомакс.мк

Причина за приведувањето, пишува Инфомакс, е тоа што биле револтирани од несериозниот однос на МВР и непостапувањето овие денови, па испраќале заканувачки пораки до службени лица. Некои од оштетените дури и се сомневаат дека полициски службеници имале вмешано прсти во нападот. Помеѓу останатите, се споменува и името на командирот на ПС Карпош Владо Симјановски кој се уште нема информација што се случувало во „Александар Палас“, наведува Инфомакс.мк

Имено, според податоците на порталот, се говори дека Алфите први пристапиле кон групата која пред извесно време се стационирала во х. Александар Палас. Десетина припадници на Алфите побарале да извршаат претрес по што следела расправија.

Целиот текст можете да го прочитате на ИНФОМАКС.МК

Најчитани вести