Најмалку 20 лица загинаа во северен Чиле кога автобус падна во бездна од длабочина од 20-30 метри, соопштија денеска официјалните лица.

Спасувачката операцијата сè уште е во тек, а во несреќата повредени се 21 лице.

Засега не се познати причините за несреќата.

извор: Makfax

Најчитани вести