Skip to main content
x

1 Dec 2019 - 17:35
sportmedia
Статија

Каков срам се случи во СЦ „Јане Сандански“. Ако се прашувате зошто сме светлосни години зад сите земји, одговорот го добивме пред дуелот меѓу Вардар и Веспрем.

Срам ме фати што сум Македонка. Еј, се дрзна публиката да го исвиркува Дејан Манасков.

Драга публико, овој истиот Манасков со срце игра за Македонија, овој истиот Манасков што денеска го исвиркавте за него во јануари ќе навивате, за овој истиот Манасков ќе се молите да дава голови кога ќе игра Македонија.

Еве доаѓа јануари, баш едвај чекам да видам што ли ќе кажете вие вардарови фанови кога ќе гине на терен за националниот тим.

Падневте на главниот испит, бадијала сте меѓу најдобрите кога не знаете да го почитувате своето.

sportmedia.mk

Најчитани вести