Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ, Маша Терзиќ, повторно се огласи по повод неговата свадба со Богдана Родиќ.

Маша Терзиќ одговори на хумористичен коментар во кој една „твитер девојка“ жали што не ја избрал Вељко!

Имено, на профилот на Твитер потпишан како Маша Терзиќ, се нижат коментари поврзани со овој настан, а многумина сметаат дека станува збор за вистински твитер профил, како и дека наследничката на Звездан Терзиќ сепак не го прежалила синот на Цеца.

Таа одговори на еден хумористичен коментар во кој „твитер“ се жали што Вељко не ја избрал Маша на крајот на краиштата.

„Жал ми е што Вељко не се ожени со Маша Терзиќ, па со тенк да пука во јаболко на Маракана“, се вели во твитот, на кој екс девојката на Вељко одговори, велејќи дека „Нека ќе се омажи и Маша“.

Свадбата инаку предизвика лавина од коментари на сметка на Маша. Во една шега за тоа што би се случило доколку и се дозволи да ја носи венчаницата на Цеца.

"Убијте ме ако Маша не ги запали нив и нејзината венчаница. И би пукала во Вељко наместо во јаболкото", пишува во друг смешен твит, а Маша имаше одговор на тој твит што ги збуни многумина.

„Која е всушност една од главните причини за раскинување“, напиша Маша.

Најчитани вести