Skip to main content
x

22 Nov 2019 - 19:55
sportmedia
Статија

По кратката пауза за репрезентативни натпревари, пред новиот фудбалски викенд на домашната клупска сцена, екипата на Македонија ЃП и официјално го промовираше новиот тренер.

Како што објавивме и претходно, ново тренерско име во Ѓорче Петров е Наџи Шенсој.

Шенсои своето деби наклупата на „лавовите“ ќе го има веќе утре на дуелот со Работнички во рамките на 15. коло во ПМФЛ.

sportmedia.mk

Најчитани вести