Рано утринава во 04: 50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на магистралниот пат Скопје - Граничен премин „Блаце“ две лица со заканa одзеле пари и мобилни телефони. Се преземаат мерки за
расчистување на случајот.

Најчитани вести