Славниот француски диџеј, 52-годишниот Дејвид Гета уживаше на плажа со својата 27 години помлада девојка, актерката Џесика Лидон. Парот на фотографиите секогаш изгледа среќно и заљубено.

Сепак, на многумина некои работи во врска со актерката и диџејот не им се сосема јасни. Иако Гета од првата сопруга се развел во 2014 година, после 22 години брак, а врската со Џесика ја започнал во 2017 година, многумина тврдат дека Французинот со развод ја издал жената која го засакала и пред славата и со која се прославил.

Кејти во една прилика рекла дека раскинувањето со Гета со кој има три деца, ѝ го скршило срцето, но дека морала да продолжи напред.

Без оглед на се, Гета ја гази шестата деценија и ужива во новата љубов и не обрнува внимание на коментарите.

Најчитани вести