На 20.11.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје, И.А.(42) од с.Стајковци, Скопско, пријавил дека во 13.20 часот на автобуска постојка на бул.„Александар Македонски“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице - возач на автобус. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести