Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради систематска промена на водомери во населбата Жданец, без водоснабдување ќе останат корисниците од населбата Жданец од 09:00 до 14:00 часот. (општина Карпош)

извор: Makfax

Најчитани вести