Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Андон Чибишев, на својот Фејсбук профил, напиша статус на кој се спротиставува на кажувањата на пратеничката Нола Исмаиловска-Старова, кои таа ги изнесе во емисијата “360 степени”.

-Гнасна лага! Јас бев пратеник од 2014 до 2016 година. Немаше никакви условивања, а најмалку за гласање за промена на името. Срамота, напиша Чибишев на Фејсбук.

Најчитани вести