Најстарата ќерка на американската актерка Деми Мур (56), Румер (31) откри дека таа и нејзините помлади сестри Талула (25) и Скаут (28), не зборувале со својата мајка три години поради нејзиниот брак со актерот Ештон Качер (41), пишува „Метро“.

Румер рече дека таа дејствувала како посредник меѓу нејзините сестри и нивната мајка. Тоа се случило во време кога Деми и Ештон имале криза во бракот. Тие сакале да имаат дете, сепак, се завршило со спонтан абортус, што ги натера да имаат тешко време. Деми имаше многу тешко време да се опорави.

„Бев лута, особено на Ештон. Имав чувство дека тој зел нешто што е мое. Кога нашата мајка сакаше уште едно дете и тоа не се случи, таа беше фокусирана само на тој факт. Имав чувство дека не сме ѝ доволни. Дури и пријателите ми рекоа дека се загрижени за мајка ми и да ѝ помогнам. Тогаш сфатив дека треба да ги подобрам нашите односи “, рече Румер.

„Тогаш решив, ќе ја прифатам мајка ми каква што е, инаку остатокот од семејството нема да разговара со мене“, призна таа. Иако и самата Деми призна дека била зависна од Ештон.

Деми и Ештон беа во брак шест години, привлекувајќи внимание заради 15-годишната разлика меѓу нив. Тие се венчаа откако Деми се разведе од актерот Брус Вилис (64).

извор: Makfax

Најчитани вести