Скопјанка на возраст од 21 година во раните утрински часови на 23. октомври во полиција пријавила дека пред продавница на улицата „Мајка Тереза“ била физички нападната од момче на истата возраст, со кого порано била во љубовна врска.

Според пријавата, тој ја оштетил гумата од нејзиниот автомобил „шкода“ и ѝ го одзел мобилниот телефон.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax

Најчитани вести