Автобус на ЈСП изгоре на патот кај селото Грушино, објави Алсат-М.

 Како што дознава Алсат од извори во противпожарната служба на Скопје, пожарот се случил денеска околу 12 часот, а според првичните информации причина за пожарот е дефект во електричната инсталација кај моторот.

Најчитани вести