Во сите медиуми на албански јазик главна вест од утринава не се Тачи и Харадинај, туку оваа девојка – Дуа Липа, која на доделување на Греми земала две награди.

Музички “оскари“ одржани се ноќеска, а Дуа Липа добила награда за најдобра уметничка и најдобро денс видео, за песната "Electricity".

Дуја ја поделила својата радост со своите фанови, кои ги има низ целиот свет.

- Животот сега е луд. Горда сум што освоив Греми, се гледаме наскоро на црвениот тепих – напишала Липа на Инстаграм.

1

Најчитани вести