Вчера попладне на патот кон село Калишта, настанал пожар при што била изгорена површина со трска. Екипа на Територијалната противпожарна единица Струга го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Извршен е увид.

извор: Makfax

0

Најчитани вести