Музичката суперѕвезда, која е номинирана за Оскар, собра 2 големи Греми награди за најдобра поп соло изведба за „Joanne (Where Do you Think You’re Goin?)“ и за најдобра песна напишана за визуелен медиум за „Shallow“. Иако Бредли Купер, за жал, не се појавил на сцена за заедно да ја земат наградата за најдобра поп дуо изведба, Гага ја испеа нивната песна и ги воодушеви сите присутни!

Гага секогаш успева да ја воодушеви публиката со својата страст и докажан талент. Па така, таа без никаква задршка ја зафрлувала главата во воздух и ги истурила своите емоции на сцена додека пеела од срце!

Погледнете го овој момент за паметење и слушнете ја нејзината последна верзија на „Shallow“ која расплака милиони обожаватели ширум светот.

0

Најчитани вести