Влатко Ѓорчев не застана откако ја заврши втората посета во САД во последниве 3 месеци, каде што имаше средба и со државниот секретар Мајк Помпео.

Денеска посети над 10 општини: почна од Општина Ново Село (Струмичко), Босилово, Василево, Валандово, Дојран, Струмица, Демир Капија, Кавадарци, Богданци, Гевгелија, Неготино... во рамките на внатрепартиската кампања за избор на претседателски кандидат за престојните избори на Претседател на Републиката. 

Одличен состанок во Струмица. Оваа општина со години ги трпи последиците од владеењето на Зоран Заев. Време е да го поразиме СДСМ.

Полна поддршка за Hristijan Mickoski како претседател на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер на Република Македонија.

Да живее Струмица! Да живее Македонија! ?? - напиша по посетата на Струмица.

Општина Ново Село (Струмичко):
Тука следуваат локални избори после фијаското на Боро Малборо. 
Во Ново Село ќе победиме на претседателските и локалните избори.

Да победиме заедно. 
За Македонија! ??

Вчера беше во 12 општини:

 

0

Најчитани вести