На Луна ова нема да и се допадне: Анастасија Ражнатовиќ јавно прозборела за Кија...

Наследничката на Цеца прв пат прозборела за победничката во првата сезона на Задруга.

Во едно интервју Анастасија коментирала за актуелните трендови во музиката и во таа прилика го изнела своето мислење за разни изведувачи.

Но, никој не се наевал дека ќе го изнесе мислењето за Кија Коцкар.

- Ми се бендисува. Сето тоа има сличен музички правец. Ми се бендисува од Маја Беровиќ цел албум. Песните на Кија исто така се супер – искоментирала Анастасија и додала дека сеуште не ја слушнала новата песна на Кија "Потпис".

- Ја слушав само првата песна која ја направила – кратко искоментирала Анастасија.

Во продолжение на интервјуто Ражнаовиќ прокоментирала дали би снимала дует со Коцкар.

- Моментално не размислувам за дуети. Концентрирана сум на на себе и својата соло кариера. Во пет, шест песни планирам да бидам сама – заклучила младата пеачка.

Поврзани

Најнови вести

Коментари