Гламурозно и како од бајка: Вака изгледала прославата на ќерките на Карлеуша (фото)

На роденденот присуствувале многу познати личности и колеги на Јелена.

Популарната пеачка и Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг не штеделе пари за своите ќерки Атина и Ники, им го прославиле роденденот онака како што тие сакале.

Гордите родител на своите девочиња им приредиле вистинска бајка.

 
 
 
View this post on Instagram

😏🐍

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) onSep 8, 2018 at 1:56pm PDT

 Јелена како и секогаш, била во провокативен зелен фустан, додека Душко во беж одело.

На роденденот присуствувале многу познати личности и колеги на Јелена, и најблиски пријатели и семејството. Марија Шерифовиќ била една од гостите.

 
 
 
View this post on Instagram

#jelenadusko #jelenakarleusa #karleusastar# #jelenajediva #jelenadusko#jelenakarleusa

A post shared by JELENA KARLEUSA TOSIC FAN (@karleusa_srpska_boginja) onSep 9, 2018 at 12:11am PDT

 

И покрај се што било во нежни бои, особено внмание предизвикле тортите.

 
 
 
View this post on Instagram

😍🎂 #jelenakarleusa #karleusastar #karleusa #birthday #atina #nika @karleusastar @duskotosic

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@jk_my_world) onSep 9, 2018 at 12:42am PDT

 

Еднта со тема сирена и морски длабочини, другата полана со слатки, крофни и лижавчиња.

 
 
 
View this post on Instagram

Nika 😋 #jelenakarleusa #karleusastar #karleusa #nika @karleusastar @duskotosic

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@jk_my_world) onSep 9, 2018 at 12:41am PDT

 

Со многуте гости, вкусната храна и дората забава, изгледа Ника и Атина биле задоволни со ваквите родендени.

 
 
 
View this post on Instagram

#aboutlastnight @tosicatina & @tosicnika #BirthdayParty @karleusastar in green dress by @dundasworld 💚🎂

A post shared by Jelena Karleusa Originality (@karleusaoriginality) onSep 8, 2018 at 11:16pm PDT

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари