Пораст на дневните температури во следните денови

УХМР информира дека во следните денови ќе продолжи периодот на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура.

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи  од 6 до 16, а дневната од 25 до 32 степенa. УВ-индексот ќе биде 6

Во Скопје слично време со температура од 12 до 30 степени.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари