Се преврте шлепер на автопатот Белград-Загреб, сообраќајот во прекин

Сообраќајната несреќа се случи околу 11 часот, кога на автопатот Белград-Загреб се преврте шлепер во близина на наплатната рампа Шид. Според неофицијални информации, сообраќајот кон хрватскиот главен град беше прекинат.

Досега нема информации за повредите на возачот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари