Цел Балкан бруи за стајлингот на Цеца а тоа не е случајно (видео)

Тоа бил музички спектакл во Кавадарци.

Светлана Цеца Ражнатовиќ на манифестацијата "Гроздобер"- Кавадарци, одржала концерт пред 60.000 луѓе што е музички рекорд за овој град, а пред свои обожователи музичката ѕвезда се појавила во гардароба која е комбинација со нејзините песни, при што оставила силен впечаток.

За рекордната посетеност требала да одбере нешто посебно.

 
 
 
View this post on Instagram

😂😂wiga, wiga 😂😂 ❤❤❤❤❤❤❤❤ #cecaraznatovic #ceca @cecaraznatovic

A post shared by Ceca Raznatovic fan ❤ (@ceca.fanpage) onSep 10, 2018 at 4:12am PDT

 

 

 

Специјалното модно издание на Цеца која на својата публика и се забагодарила на својот Инстаграм со зборовите: "Благодарам Кавадарци. Благодарам Македонијо. Ве сака вашата Цеки", било се во знак на црвена боја, орогинални чевли и интересна фризура.

Стајлингот на Цеца за грозоберот во Кавадарци бил една целина. Кога ќе ја видете нејзината фризура, таа била интересен спој на плетенка свиткана во прамените.

 

Фустанот кој бил црвен со одличен крој, е пригоден за сцена со што естетскиот критериум бил исполнет.
Понекогаш и најдобро модно издание може да го расипат не адекватни чевли. Меѓутоа оние кои Цеца ги носела биле одличен избор за нејзината облека.

 

Приказната за стајлингот на Цеца се зборува во одличната атмосвера на концертот во Кавадарци, а Инстаграм е поплавен со снимки. Реакциите на публиката се одлични, а како е Цеца после настапот?

 
 
 
View this post on Instagram

Ovaj snap na njoj 😻💫 #ceca #cecaraznatovic

A post shared by CECA VIDEOS ® (@cecavideos) onSep 10, 2018 at 3:45am PDT


Видеото кое го објавила на Инстаграм дава најдобар одговор.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари