Исламска држава ja презеде одговорноста за нападот во Триполи

Терористичката група, Исламската држава ја презеде одговорноста за вчерашниот напад во седиштето на либиската Национална нафтена корпорација (НОК) во центарот на Триполи.

Во нападот според последните и најнови извештаи животот го загубија две лица, а десет беа повредени, објави „Ројтерс“.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари