Мешавина која помагаат кај карцином, хипертензија астма ... комбинацијата на овие три состојки прави чуда

Последната студија докажала дека комбнација на овие три состојки штити против многу врсти на карцином.

Комбинација на мед, јаболков оцет и лук може да излечи многу болести и заболувања вклучувајќи карцином, артритис, хипертензија, астма, неплодност, импотенција, чиреви, настинка, инфективни болести и друго.

Последната студија докажала дека комбинаија на овие три состојки штити против многу врсти на карцином. Конзумирање на овој домашен лек наутро, на празен стомак, знатно го намалува крвниот притискок и нивото на холестеролот за две недели.

Состојки:

-1 шоља јаболков оцет
-1 шоља мед
-8 чешниља лук

Подготовка:

Измешајте ги трите состојки заедно. Држете ги во фрижидер но количината да се потроши за 5 дена бидејќи ако стои подолго време и губи лековитите својства.

Две лажици од состојката измешајте ги во една чаша вода или некој сок. Пиете го наутро, пред да пиете или јадете било што.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари