Средбата со Трамп го направи своето: Ким Кардашијан запишала правен факултет?

Ким Кардашијан подолго време ја користи својата платформа како би ја подигнала свеста кај луѓе за рефдотмајки во затвор.

Сега се појавиле вести дека оваа реалити ѕвезда ќе започне кариера во нов правец. Се "шушка" извесно време дека Ким се запишала на правен факултет, поради еден детал кој го изнел нејзиниот сопруг, реперот Канје Вест, во свое интервју минатиот викенд.

 
 
 
View this post on Instagram

Smiling on the inside

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) onJul 31, 2018 at 9:25pm PDT

 

Кога го прашале околу ангажирањата за затворските фреформи на неговата сопруга, Вест одговорил:

"Го сакам тоа. Сите сме фокусирани на тоа, да им се помогне на луѓето кои со својот глас неможат да си обезбедат помош. Два милиона Афроамериканци се фрлени во затвор. Ќе ги извлечеме тие луѓе и точка – и додал:

"Мојата сопруга е на правен факултет моментално и тоа сериозно го сваќаме".

Потоа објаснил дека не е на факултет, но толку многу загризала на оваа теме што тој ја советувал да се запише.

https://twitter.com/KimKardashian/status/1037404649911988229

 

Порано ова лето Ким ја посетила Белета куќа и се сретнала со претседателот Доналд Трамп, како би о убедила да ја ослободи Алис Мери Џонсон, која е осудена на доживотна робија поради поврзаност со дрога.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари