Чудни гримаси на познатата глумица на мечот на Ѓоковиќ: За кого навивала (видео)

Оскаровката или заборавила или не може да свати дека оваа не е настан каде што се доделуваат оскари за кои однапред се знаат "победниците"... и гримасите!

Глумицата Мерил Стрип присуствувала на финалниот меч на УС опен во кој силите ги одмеруваа Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Потро. Нејзините реакции биле доста интересни, некои многу комични, со што снимките завршиле на социјалните мрежи.

На самиот почеток на возбудливиот меч, свативме дека Мерил Срип жестоко навива за Хуам Мартин, пренесува Б 92.

 
 
 
View this post on Instagram

#merylstreep#henrywolf#usopen#Cutes moment😍😍😍 Meryl Streep realizes they’re taking about her on the air.

A post shared by poom (@poomnakyutti) onSep 9, 2018 at 5:02pm PDT

 

Како што мечот траел и резултатите се менувале, таа паралелно со играта правеле различни гримаси, но во еден момент кога Ѓоковиќ почнал да доминира со играта глумицата неможела да го скрие рзочарувањето.

Аргентинецот почнал да губи, а нејзиниот израз на лицето поразителен.

 
 
 
View this post on Instagram

NEW|| Meryl at the Us open 2018 #merylstreep #usopen2018 #henrygummer

A post shared by Meryl Streep (@centralmerylstreep) onSep 9, 2018 at 4:45pm PDT

 

Очигледно оскаровката или заборавила или не може да свати дека оваа не е настан каде што се доделуваат оскари за кои однапред се знаат "победниците"... и гримасите!

Поврзани

Најнови вести

Коментари