Далмација повторно се затресе, епицентарот во близина на Корчула

Ноќеска во еден часот по полноќ на југот од Хрватска е регистриран умерен земјотрес.

Според ЕМСК, земјотресот бил со јачина од 3,1 според Рихтер, неговиот епицентар бил на длабочина од 7 километри во Јадранското Море, 30 километри од Лумбарда на Корчула и 81 километар од Дубровник.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари