Руската принцеза Олга Романова го посети Белград

Руската принцеза Олга Романова, најстарата ќерка на внукот на Николај Романов, за време на нејзината посета на Белград се сретна во Старата палата со заменик-градоначалникот Горан Весиќ, по што положија цвеќе на споменикот на последниот руски цар во паркот „Александров”.

Принцезата Олга Романов го избра Белград како место каде што ќе ја промовира нејзината автобиографија на „Босоногата принцеза”.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари