Карикатура на денот: Кристијано Јуниор го учи својот татко како да постигне гол

Познатиот карикатурист Омар Момани посвети уште една карикатура на напаѓачот Јувентус, Кристијано Роналдо, кој во три натпревари за новиот клуб не постигна ниту еден гол.

Затоа пак, неговиот син Кристиано Јуниор, уште на првиот меч за детскиот тим на тимот од Торино даде четири гола.

Синот на Роналдо е претставен во форма на учител.

Поврзани

Најнови вести

Коментари