фото курир.рс

Како што дознава курир.рс операцијата траела долго и била тешка но се поминало во најдобар ред и раката на водителката успешно ја прифати циркулацијата.

Утрово во близина на болницата "Dr. Dragiša Mišović" дошло до судир на два автобуси и три автомобили во кој тешко беше повредена водителката на ТВ Пинк, Деа Ѓурѓевиќ.

До несреќата дошло така што Деа имала полесен судир со друг автомобил, а во моментот кога излегла од автомобилот за да се договори со другиот возач што да прават на неа налетал автобус кој ѝ ја откинал раката. 

Водителката Деа Ѓурѓевиќ  денес околу 14 часот излезе од операциона сала, зафатот поминал во најдобар ред и докторите успешно ја споиле раката.

1

Најчитани вести