Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека на утре поради изведување водоводен приклучок ф-300мм на ул.Владимир Комаров бб прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците на ул.Владимир Комаров, „Вучко Компани“, Пензионерскиот Дом, „Тинекс“ и „Хотел Порта“ од 09:00 часот до завршување на приклучокот.

извор: Makfax

Најчитани вести