Фудбалскиот клуб Барселона му врачи отказ на Виктор Валдес по само три месеци на местото тренер на младинскиот тим, соопшти клубот. Валдес заминува поради навреди кон директорот Партик Клајверт, а инцидентот за малку ќе прераснел и во физички напад.

Валдес на тренерската позиција ќе го замени Франк Артига. Валдес е најуспешниот голман во историјата на Барселона со 539 натпревари и 21 трофеј.

Најчитани вести