Од ЕВН Македонија АД, информираат дека утре во периодот од 09:30 до 14:00 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците од улиците „Ганчо Хаџипанзов“ и „Караорман“ (општина Центар).

извор: Makfax

Најчитани вести